Ağrı’da üniversite öğrencisi gönüllüler yetimleri geleceğe hazırlıyor

Türk Kızılayı Ağrı Şubesi, “Yetim Destek Projesi” kapsamında her ay burs ve çeşitli destekler sağladığı çocuklara yönelik hafta sonu İngilizce ve matematik kurslarına başladı.

Şube yetim destek koordinatörü Zehra Erdevir’in rehberliğinde bir araya gelen gönüllü üniversite öğrencileri, çocuklara İngilizce ve matematik eğitimi veriyor.

Hafta sonlarını şubede geçiren gönüllü üniversite öğrencileri, bakımlarını üstlendikleri çocukların teker teker hazırlandıkları sınavları geçmelerini sağlamaya kararlıdır.

Koordinatör Zehra Erdevir, çocuklara yönelik her türlü desteğin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenlediklerini söyledi.

Türk Kızılayı tarafından Yetim Destek Programının 2021 yılından bu yana yürütüldüğünü ve Ağrı’nın pilot iller arasında yer aldığını belirten Erdevir, şöyle konuştu:

“İlimizde anne ve babasını kaybeden 21 çocuğa destek olmak amacıyla bir yıl önce projeye başladık. Bu programda çocuklarımıza her ay burs ve harçlık veriyoruz. Sosyal aktiviteler, proje geliştirme ve kariyer planlaması sağlıyoruz ve psikososyal destek sağlıyoruz. Çocuklarımız için kısa vadeli değil, uzun vadeli bir program. “7-21 yaş arası bireylerin hem eğitim hem de iş hayatlarını tartıştığımız kapsamlı bir program.”

Geçen yıl çocukları Ankara’daki TEKNOFEST’e götürdüklerini ve sömestr tatilinde kayak programı yaptıklarını belirten Erdevir, “Voleybol maçı düzenledik. Yaz aylarında birlikte kültür gezisi olarak Iğdır’a gittik.” Okullar, şubemizden gönüllü üniversite öğrencileri hem matematik hem de matematik etkinlikleri düzenlediler. İngilizce kursları da düzenlemeye başladık” dedi.

11 farklı sosyal yardım programıyla çocuklara ve ailelere destek verdiklerini vurgulayan Erdevir, şöyle konuştu: “Çocuklarımızın doğum günlerini atlamamaya çalışıyoruz. Doğum günlerinde çocuklarımızın ve ailelerimizin yanındayız. Çocuklarımızın nasıl kutlamak istediklerine göre programlar düzenliyoruz. onların doğum günleri.” dedi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümü son sınıf öğrencisi Dönay Çetin, dönem sonuna kadar çocuklara İngilizce dersi vereceklerini söyledi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber