Babacan’dan Ümit Özdağ ile öngörülen gizli protokole ilişkin açıklama! “Denize düşen yılanı kucaklayın”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan şahit olduğu canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Millet İttifakı adayı ile CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan “gizli protokol”e ilişkin şunları söyledi: “Denize düşen yılanı kucaklayın” yorum yaptı.

Babacan’ın açıklamasından öne çıkanlar:

“UYGULANAMAYACAKTI”

“Protokollerden birincisini biliyorduk ama ikincisini bilmiyorduk. Bunu CHP sözcüleri bile bilmiyordu, bu Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamasıdır. Tabii ki üzüldük. Bu bizi üzecek bir adımdı. güven ilişkisini sarstı, seçimi kazansaydık halka açık 6 imzalı bir protokol olacaktı. Bu anlaşmanın bize empoze edilmesi söz konusu olamaz.

“DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIN”

86 milyon noterin bulunduğu bir anlaşma varken bu doğru olamaz. Üzgün ​​müyüz? Evet üzgünüz. O gün canımız sıkıldığında bunu “denize düşen yılana sarılmak” olarak yorumladık. Kılıçdaroğlu’yla seçimden sonra anlaşma yapmadık ve eminim o da bundan pişmandır. ‘Aramızda anlaşalım, duyurmayalım’ diye çok sayıda teklif aldık. Ben hep karşı çıktım, bu duyulurdu ve gözden düşerdik. “Biz her zaman şeffaflıktan yanayız”

31 MART SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Soruya Murat Kurum'dan sıra dışı yanıt Cüneyt Özdemir’in “Kanal İstanbul” sorusuna Murat Kurum’dan sıradışı yanıt
Bakan Fidan şunları vurguladı: Bakan Fidan şunları vurguladı: “Artık milli güvenliğe tehdit haline geldi”
Canan Kaftancıoğlu ifadeye çağrıldıCanan Kaftancıoğlu ifadeye çağrıldı

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber