Bakan Yerlikaya açıkladı! Kurban Bayramının ilk 8 gününün acı tablosu açıklandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şeker bayramının 8 günü boyunca meydana gelen 4 bin 998 trafik kazasında 66 kişinin öldüğünü, 8 bin 352 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Ramazan Bayramı tatilinin son günü. Karayollarımızda trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Trafik polisimiz ve jandarmamız bayram boyunca da trafik denetimlerini aralıksız sürdürdü ve sürdürmeye devam ediyor.

Bayramın sekizinci günü 13 Nisan 2024 Cumartesi olacak; 628 trafik kazası yaşandı ve 382.467 araç muayene edildi. 25.215 araca radar ve hız işlemleri, 34.407 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Tatilin ilk 8 gününde toplam: (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi) 4.998 trafik kazası meydana geldi. Maalesef 66 vatandaşımız hayatını kaybetti. 8.352 vatandaşımız yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Tekrar uyaracağız! Lütfen fazla acele etmeyelim. Hem araçlarımızda hem de otobüslerimizde emniyet kemeri takmayı unutmayalım. Trafik kurallarına saygı duyuyoruz. Lütfen şunu unutmayalım.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber