Cemil Tugay: Yıkılacak bir hükümet var – Son Dakika Türkiye, Cumhuriyet Ege Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Cemil Tugay’ın çağrısı üzerine Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce partili, CHP’nin zaferini şarkılar ve sloganlarla kutladı. Kutlamaya büyük bir coşkuyla gelen Cemil Tugay’a, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da eşlik etti.

Kutlamalarda binlerce vatandaş DJ eşliğinde İzmir Marşı’nı hep birlikte seslendirdi. Podyuma çıkan Cemil Tugay, konuşmasına “Kazandık” diyerek başladı. “Siz kazandınız, İzmir kazandı” diye devam eden Tugay, şöyle devam etti: “Kaybeden yok. Bu ülkeyi sevenler kazandı. 5 yıldır birlikteyiz. Yaklaşık iki aydır sahadayız, İzmir’de herkesin elini sıktık, her sokağa girdik. O çocukları, gençleri, emeklileri, işçileri unutmadık, insanlarımızı unutmadık, unutmayacağız” dedi.

“YIKILMASI GEREKEN BİR DEVLET VAR”

CHP’nin tüm ülkede birinci parti haline geldiğini belirten Cemil Tugay, şunları söyledi: “Bugün İzmir için yeni bir gün, yarından itibaren sokaklarda olacağız, her yerde olacağız, sonuna kadar hizmetinizdeyiz” ” . Sorun nerede ise, çözmek için orada olacağız. CHP lider parti oldu. 35 yıllık hayalimiz bugün gerçek oldu. CHP artık Türkiye’nin lider partisi haline geldi. Cumhuriyetin şehri İzmir ve Atatürk’ün şehri İzmir hep öndeydi. Kıyafetimle, saçlarımla, bıyıklarımla, trollemle İzmir’i kandırabileceğimi düşünenler oldu. Aldatmakta başarılı oldular mı? Bugün bir başlangıç, bundan sonra eskisinden daha çok çalışacağız, daha çok yorulacağız. Sorumluluğumuzu biliyoruz ve yerine getireceğiz. Borcumuzu biliyoruz, bunu bir namus borcu olarak kabul ediyoruz ve bunu ödemek için ömrümüzün sonuna kadar çalışacağız. Yıkılacak bir hükümet var. Halkına hizmet eden bir partidir ve biz o partinin ve Mustafa Kemal’in askeri olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış