İtalya’dan dikkat çeken uyarı: ‘Ukrayna’ya NATO askeri göndermek 3. Dünya Savaşı anlamına gelir’

Verona’da katıldığı bir etkinlikte soruları yanıtlayan Tajani, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Ukrayna’ya asker gönderme ihtimaline ilişkin şunları söyledi: “Bence NATO Ukrayna’ya girmemeli. Umarım böyle bir şey olmaz. Oraya gidin ve savaş yapın. Rusya.” “Giriş, Üçüncü Dünya Savaşı’nın çıkma riski anlamına gelir.” değerlendirmesini yaptı.

“İtalyanlar istemiyor”

Rusya ile savaşta olmadıklarını vurgulayan Tajani, şöyle konuştu: “Ukrayna’nın uluslararası hukukunu ve özgürlüğünü savunuyoruz ama Rusya ile savaşa girmiyoruz. Kiev’e her türlü askeri, ekonomik ve teknik aracı sağlıyoruz ama hadi yapalım.” Savaşa gitmek bana bir hata gibi geliyor ve bütün İtalyanlar bunu istemiyor.” dedi.

Tajani, İtalyan birliklerinin Ukrayna’ya gitmesinin söz konusu olmadığını da yineleyerek, İtalyan ordusunun Kızıldeniz, Lübnan, Irak ve Afrika’daki ticari gemileri koruma konusunda iyi bir iş çıkardığını ve barışın taşıyıcısı olduğunu vurguladı.

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan’ın başkanı Papa Francis, 9 Mart’ta İsviçre Radyo Televizyonu’na (RSI) Ukrayna hakkında verdiği röportajda şunları söyledi: “Durumu gören herkesin halkını düşündüğüne ve bayrağı kaldırma cesaretine sahip olduğuna inanıyorum. beyaz ve müzakere daha güçlü.” Sözlerinin tepkilere yol açtığını hatırlatan Tajani, Papa’nın sözlerinin çarpıtıldığını, kendisinin aslında barış istediğini savundu ve bu nedenle oturulacak bir masa istedi.

(AA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Suç örgütü 'Yılanlar Grubu'na 13 tutuklama!Suç örgütü ‘Yılanlar Grubu’na 13 tutuklama!
Trafikte çatışma!  Kurşunlar havada uçuştuTrafikte çatışma! Kurşunlar havada uçuştu
AK Parti AK Parti yine “Büyük İstanbul Mitingi” düzenliyor!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış