SON HABERLER | Aydın ve Hatay merkezli 9 ilde operasyon! 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi

Son Haberler: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Aydın ve Hatay merkezli 9 ilde eş zamanlı düzenlenen “Kafes-50” operasyonlarında; M.Ö. ve M.Ç. Hatay’ın liderleri Aydın da Hüseyin Avni Demirkol liderliğindeki iki ayrı organize suç örgütünün dağıtıldığını duyurdu.

37 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Yerlikaya, operasyonlarda örgüt liderlerinin de aralarında bulunduğu organize suç örgütü üyesi 37 şüphelinin yakalandığını belirterek, operasyonlara ilişkin şu detayları paylaştı:

Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Hatay Emniyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen çalışma sonrasında Ankara, Adana, Hatay merkez, Manisa’da yürütülen operasyonlarda 28 şüpheli yakalandı. , Mersin, İstanbul, Konya ve Eskisehir.

Organize suç örgütüne üye olan şüpheliler; Depremzedelere dağıtılması gereken ilaçları dağıtmamalarına rağmen sahte belge ve faturalarla dağıtıldıklarını ve ödeme aldıklarını Türkiye İlaç Kurumu ve Kurum İlaç Müfettişleri tarafından yapılan analizler ve saha araştırmaları sonucunda kanıtladılar. Tıbbi Cihazlar Kurumu (TİTCK), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Jandarma’nın yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL tutarında kamu zararına uğradığı belirlendi.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından Başsavcılık Nazilli koordinasyonunda 4 aydır devam eden KOM takip çalışması kapsamında; Aydın’ın Kuyucak, Nazilli, Karacasu ve Buharkent ilçelerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda; “Uyuşturucu ticareti” suçunu organize bir şekilde işleyen Hüseyin Avni Demirkol liderliğindeki suç örgütünün 9 şüpheli üyesi yakalandı. Bunlardan 2’si tutuklandı, 7’sinin ise adli işlemleri sürüyor.

2

Operasyonların ardından; “124 bin uyuşturucu hap, ruhsatsız silah, çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde, suç teşkil eden faaliyetlere ilişkin taşınır ve taşınmaz malların yanı sıra çok miktarda döviz ve Türk lirası ele geçirildi.”

(İHA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Marmara'da deniz suyu renk değiştirdi, mavi şimşekler ortaya çıktıMarmara’da deniz suyu renk değiştirdi, mavi şimşekler ortaya çıktı
Üzerinde tartışmak AK Parti ile DEM Parti arasında ‘el hareketi’ tartışması
Özgür Özel'in anket açıklaması: 300 bin kişiye ulaştıkÖzgür Özel’in anket açıklaması: 300 bin kişiye ulaştık

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış